C6000FSL / DUPLEX 4100 / FREE-LIFT
Wózek widłowy boczny
Combilift
SK plus VAT
Rok produkcji
2019
stan
używany
(w pełni sprawny)
Lokalizacja
Łomno
Dane dotyczące maszyny
- Opis/nazwa maszyny:
- Wózek widłowy boczny
- Producent:
- Combilift
- Rok produkcji:
- 2019
- stan:
- bardzo dobry (używany)
- Sprawność:
- w pełni sprawny
- Godziny pracy:
- 4 428 h
Cena i lokalizacja
SK plus VAT
- Lokalizacja:
- Łomno 15A, 27-225 Pawłów, Polska
Zadzwoń
Dane techniczne
- Ładowność:
- 6 000 kg
- Wysokość podnoszenia:
- 4 100 mm
- Wolny skok podnoszenia:
- 1 900 mm
- Środek ciężkości ładunku:
- 600 mm
- Rodzaj paliwa:
- diesel
- Typ masztu:
- duplex
- Wysokość konstrukcyjna:
- 2 950 mm
- Producent silników:
- DEUTZ
- Typ przekładni:
- hydrostat
- Szerokość karetki wideł:
- 1 320 mm
- Długość wideł:
- 1 400 mm
- Szerokość wideł:
- 200 mm
- Grubość wideł:
- 50 mm
- Stan opon:
- 100 procent
- Typ przedniej opony:
- opony superelastyczne (czarne)
- Rozmiar przedniej opony:
- 8.25 R15
- Rodzaj opony tylnej:
- Rozmiar tylnej opony:
- 315/70 R15
- Masa całkowita:
- 15 500 kg
- Masa własna:
- Całkowita wysokość:
- 3 200 mm
- Całkowita długość:
- 4 700 mm
- Całkowita szerokość:
- 2 300 mm
- Kolor:
- żółty
- Model silnika:
- TCD 3.6 L4
- Wyposażenie:
- Oznakowanie CE, kabina, oświetlenie, przesuw boczny, widły do palet
Szczegóły oferty
- Identyfikator ogłoszenia:
- A219-17618
- Numer referencyjny:
- R_W115
- Aktualizacja:
- ostatnio dnia 13.05.2026
Opis
🔍 Looking for a reliable forklift? We are industry specialists! 💼
✅ Check out our offer and find the perfect equipment for your business!
🚜 Featured in this listing:
COMBILIFT C6000FSL – DUPLEX 4100mm – Year 2019 – 4428 MTH – DIESEL – FREE LIFT – POSITIONER – SIDELOADER – 1400MM FORKS – CONDITION: 5/5 ⭐
The forklift is in excellent technical condition and ready for immediate use. 🔧
🔧 Key Features and Technical Specifications:
Model: COMBILIFT C6000FSL
Year of manufacture: 06/2019 📅
Gisdpfxsy R N Swe Ah Aet
Lifting capacity: 6000 kg ⚖️
Operating hours: 4428 mth ⏱️
Mast type: Duplex
Lifting height: 4100 mm 📦
Drive: Diesel ⛽
Load center: 600 mm
Total weight: 9500 kg
🛞 Tires:
Solid, superelastic tires in good condition
Front tires: Superelastic – 8.25 R15 – ✅ 100% TREAD
Rear tire: Superelastic – 315/70 R15 – ✅ 100% TREAD
📐 Dimensions:
Overall height (collapsed mast): 2950 mm
Fork length: 1400 mm
Free lift: 1900 mm
Total height (extended): 3200 mm
Overall length: 4700 mm
Overall width: 2300 mm
Positioner width: 1320 mm
⚙️ Equipment:
💡 Lighting system
🎯 Adjustable boom
🥄 Pallet forks
🎚️ Fork positioner
🛠️ Operator cabin
📏 Side platforms – 1400 mm
🧩 Additional Features:
🔄 Integrated multi-directional steering system
👨✈️ Comfortable operator’s cabin
🏋️♂️ High reliability in intensive use
🏭 Perfect for both outdoor and indoor warehouse operations
📦 Condition: Fully functional, regularly serviced, and ready to work immediately.
🚚 We offer transport across Europe and include a FREE initial inspection! 🎁
🚜 Featured in this listing:
Model: COMBILIFT C6000FSL
Year of manufacture: 06/2019 📅
Gisdpfxsy R N Swe Ah Aet
Lifting capacity: 6000 kg ⚖️
Operating hours: 4428 mth ⏱️
Mast type: Duplex
Lifting height: 4100 mm 📦
Drive: Diesel ⛽
Load center: 600 mm
Total weight: 9500 kg
🛞 Tires:
📐 Dimensions:
Fork length: 1400 mm
Free lift: 1900 mm
Overall length: 4700 mm
Overall width: 2300 mm
Positioner width: 1320 mm
⚙️ Equipment:
💡 Lighting system
🎯 Adjustable boom
🥄 Pallet forks
🎚️ Fork positioner
🛠️ Operator cabin
📏 Side platforms – 1400 mm